Parní čistění | Vyčistímevše.cz

zavolejte nám
zavolejte nám
+420 724 670 183
jsme k dispozici
jsme k dispozici
Po - Ne 8:00 - 20:00

Parní čistění

Parní čištění v domácnostech není příliš rozšířené a známé, ačkoliv je to velice ekologické a účinné čištění a dezinfekce veškerých povrchů. Hojně využíváné je parní čištění především v kuchyních, potravinářských prostorách (restaurace, pekárny apod), zdravotnických zařízeních a nemocnicích. 


Parní čištění je ekologickou a velice účinnou alternativou používání chemických prostředků. Při parním čištění se používá velice malé množství vody, které dokáže odstranit vodní kámen, mastnotu a bakterie z jakéhokoli materiálu. 


Parní čištění v kuchyních a potravinářských provozech 


Čistota je v potravinářském průmyslu velice zásadní a důležitá. Prostředí, v kterém se připravuje jídlo a pochutiny, musí být maximálně čisté a dezinfikované.  

Parní čištění nám pomůže odstranit mastnotu ze sporáků, digestoří, dokonale odmastí trouby a konvektomaty. Párou lze důkladně odmašťovat podlahy v potravinářských provozech, řeznictvích, jídelen. 

Z dlouhodobých průzkůmů vyplývá, že parní čištění je nejdokonalejším pomocníkem při dezinfikaci a čištění každé kuchyně a potravinářských provozů. V prostorných restauračních zařízeních a podobných zařízeních se již doporučuje pouze a jen parní čištění, které převyšuje hygienická nařízení a potravinářské předpisy pro přípravu pokrmů. Tím přináší jistotu pro majitele restaurací, pekáren, cukráren apod., ale hlavně zákazníkům, kteří se zde stravují. 


Parní čištění v nemocnicích a zdravotnických zařízeních 


Dezinfekce a důkladné čištění je ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích velice důležité, aby se připadně nešířily bakterie a nakažení jiných pacientů nebo zaměstnanců těchto zařízení. Tyto prostory jsou čištěny samozřejmě chemickými připravky, ale bakterie již dnes dokáží být odolné vůči lékům a antibiotikám, tak stejně mohou se stát odolným vůči chemickým čistidlům. Proto se parní čištění doporučuje jakožto nejúčinnější dezinfekce bakterií.   

Parní čištění domácnosti 

  • Kuchyně 

Parní čištění najde ve Vaší domácnosti uplatnění všude. Jedním z hlavních míst je Vaše kuchyně. Odstraní mastnotu a nečistoty a bakterie z kuchyňské linky, sporáku, trouby, digestoře apod.

  • Koupelny

Parní čištění najde velké uplatnění i při čištění koupelen. Koupelny jsou velice vlhkým prostředím, kde se dobře daří bakteriím, plísním a v případě tvrdé vody i vodnímu kameni. Pravidelným čištěním párou předejdeme plísním silikonových spárů kolem Vaší vany či sprchového koutu. Lehce odstraníme vodní kámen z baterií, umyvadla, skleněných desek sprchového koutu. Bez použití chemických čistidel vydezinfujeme dokonale i Vaše toalety.

  • Okna a žaluzie

Parní čištění dokonale vyčistí okna, žaluzie, okenní rámy a parapety s minimálním použitím chemickým přípravků a vody

  • Podlahy a koberce, čalouněný nábytek

Parní čištění lze použít i na čištění a dezinfekci různých typů podlah a koberců. Pokud máte domácí mazličky, kteří často cestují ze zahrady domů, je důležité udržovat i podlahy v čistotě bez bakterií. Parním čištěním dokážeme dokonale vyčistit i Váš čalouněný nábytek jako křesla, gauče, matrace apod. 


Parní čištění vozidel

Parní čištění najde uplatnění i u Vašich vozů. Lze použít k čištění interiérů, čalounění a sedaček
Stroje, které používáme

Kontakt